Направи си сама: Дълбоко почистване на лицето

Замърсен въздух, докосване на лицето с мръсни ръце, неправилно хранене, неадекватно премахване на грима, генетична предразположеност, недостатъчна хидратация... Всички тези фактори сериозно застрашават кожата, а последствията са налице - те се виждат всеки път, когато се погледнем в огледалото. Ето защо е важно от време на време да си даваме дълбоко почистване на лицето. Няма да говорим за скъпи козметични процедури, а за това, което можеш сама да направиш за себе си, при това вкъщи.

Бедствено положение на кожата!

Всеки ден порите ни се запушват с мазнини, мръсотия и мъртви клетки. Когато се запушат, по лицето се появяват акне и пъпки. Това е аларма, която недвусмислено подсказва, че спешно трябва да вземеш мерки!

Правилно премахване на грижа

Едно е почистване, а друго е двойно почистване на кожата. Двойното почистване значи използване на два почистващи препарати, единият на маслена, а другият на водна основа. По този начин кожата ти не само ще бъде добре почистена, но и правилно подготвена за нанасяне на други продукти за грижа за кожата, като кремове и серуми.

Ето защо, ако си гримирана, не забравяй първо да премахнеш грима от лицето си с пяна, гел или масло за почистване, а след това с мицеларна вода. Мицеларната вода ефективно премахва остатъчните замърсявания, мазнини и грим, освежава и хидратира. Най-добрата мицеларна вода е тази, чиито естествени съставки ти позволяват да не се налага да я изплакваш.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Garnier (@garnier_bg)

Съвет:

Упорито се завръщат, бол, докато ги стискаш... Не забравяй, че черните точки са просто разширени пори, които са пълни с мръсотия и избиват на носа, челото и брадичката ти. За да ги избегнеш или сведеш до минимум, почистването на лицето трябва да ти бъде ежедневна дейност.

Приспособи се към кожата си

Кожата на лицето, особено зоната около очите, е по-чувствителна от останалата част на тялото, така че са необходими специални хигиенни грижи. За начало определи дали кожата ти е мазна, суха, комбинирана или склонна към акне, а след това избери продукт, предназначен за съответния тип. Можеш да почистваш лицето си сутрин и вечер, винаги с хладка вода. Въпросът е да премахнеш мъртвите клетки и мръсотията, така че избирай нежни гелове и избягвай сапуните, особено ако има чувствителна кожа. Ако имаш мазна кожа, използвай тоник за лице, особено в Т-зоната: чело, брадичка, нос и избягвай мазните почистващи препарати. Какъвто и продукт да избереш, нанеси го с нежни кръгови движения и не забравяй зоните покрай косата, ушите и шията.

Почисти порите, и то дълбоко!

Време е да отвориш и почистиш порите, и то дълбоко! Правилният начин да направиш това е чрез напарване на лицето. Парната баня не трябва да е много гореща, а освен билки във водата може да сложиш и етерични масла. Покрий главата си с кърпа и напари лицето си над съда за 5-10 минути със затворени очи! Порите ще се отворят под въздействието на топлината и влагата и ще бъдат по-лесни за почистване. Ако не ти харесва идеята за съд с вода, накисни кърпа в топла вода с етерични масла или билки, изцеди я и след това я остави на лицето си за около 10 минути.

Съвет:

Лавандулата е идеална за нормална и суха кожа, а мащерката или розмаринът за мазна и комбинирана кожа.

След като напараиш лицето, най-голямата грешка, която можеш да допуснеше, е да започнеш да стискаш черните точки и пъпките. Изобщо не го прави! Първото нещо, което трябва да направиш след напарване на лицето, е да го измиеш лицето с топла вода или да сложиш маска за лице. Порите вече са разширени, така че това е чудесна възможност да се възползваш максимално от всички предимства на маските за лице.

Пилинг за гладко лице

Кожата ще продиша, когато мъртвите клетки изчезнат от нея, ще бъде гладка, мека и кадифена. Нанеси продукта за пилинг на влажна кожа с много нежни кръгови движения, в противен случай можеш да повредиш кожната бариера. Когато приключиш, изплакни обилно с вода. Пилингът за лице трябва да бъде съобразен с типа кожа. Независимо дали си го купила или си го направила сама, след нанасяне го измий старателно, а след това притисни студена кърпа до лицето си за половин минута, за да затвориш порите и да сведеш шанса за раздразнение до минимум.

Съвет:

Не е желателно да прекаляваш с пилинга.

Grand finale

След пилинга идва редът на безалкохолен тоник, а след това и на есенция за лице. Тези продукти омекотяват и успокояват кожата, идеални са за затваряне на порите и балансиране на pH стойността на кожата. Едва сега следва финалният "удар" - серум за лице и любимият ти хидратиращ крем за през деня или нощта, който завършва дълбокото почистване на лицето.

Съвет:

Най-добре е да правиш дълбоко почистване на лицето през уикендите или поне 4 часа преди да излезеш от вкъщи.

Прочети още: Защити кожата си: Skincare трикове за студено време!

За този външен вид препоръчваме

  • CeraVe Hydrating Cleanser

    Поръчайте веднага
  • La Roche-Posay Effaclar Micro-Peeling Purifying Gel

    Поръчайте веднага
  • Kiehl’s Avocado Eye Treatment

    Поръчайте веднага
  • Garnier Moisture + Aqua Bomb Tissue Mask

    Поръчайте веднага
  • L'Oréal Paris Smooth Sugars Glow Scrub

    Поръчайте веднага
  • Mixa Micellar Water Anti-Dryness

    Поръчайте веднага
  • Garnier Skin Naturals Vitamin C Serum

    Поръчайте веднага
  • Garnier Skin Naturals Hyaluronic Aloe Serum

    Поръчайте веднага

Свързани теми: грижа, Garnier, Vichy, грижа за кожата, Грижа за лицето, Дневен крем за лице, Нощна грижа за кожата, Mixa, серум за лице, пилинг, La Roche-Posay , Loreal Paris

Регистрирайте се / Влезте

Makeup recommends

За тяло, жадуващо за хидратация: Най-добрите млека за тяло

Както и лицето, и тялото изисква допълнителна грижа, а това са нашите топ 4 млека за тяло, които да използваш през лятото....