29.10.2020.
Направи си сама – дълбоко почистване на лице
Замърсен въздух, докосване на лицето с мръсни ръце, лоша диета, неправилно сваляне на грима, генетична предразположеност, недостатъчна хидратация ... Всички тези фактори имат огромно негативно влияние върху кожата, а последствията са налице - виждаме ги всеки път, когато се погледнем в огледалото.
Всеки ден порите ни се запушват, мръсотия и мъртви клетки. Когато се запушат, по лицето се появяват акне и пъпки. Това е симптом, която недвусмислено говори, че трябва да направиш нещо и то спешно! Тук идва ролята на дълбокото почистване на лицето, но не става дума за скъпи козметични процедури, а за това, което можеш сама да направиш за себе си, при това вкъщи.
Сваляне на грима
Има почистване на лицето, а има и правилно почистване на лицето. Ето защо, си гримирана, не забравяй първо да свалиш грима от лицето си, при това с предназначените за целта средства, като мицеларна вода, която определено е най-добрият избор, особено тези мицеларни води, чиито естествени съставки позволяват да ги изплакваш. Освен че освежава и хидратира, мицеларната вода ефективно премахва замърсяванията, мазнините и грима.
Дълбокото почистване на лицето трябва да бъде част от ежедневието ти, подобно на миенето на зъбите
Кожата на лицето и особено зоната около очите, е по-чувствителна от останалата част на тялото, така че са необходими специални хигиенни грижи. Като начало разбери дали кожата ти е мазна, суха, комбинирана или склонна към акне, след което избери продукт, предназначен за съответния тип кожа. Можеш да почистваш лицето си сутрин и вечер, задължително с хладка вода. Важното е да отстраниш мъртвите клетки и мръсотията, затова ползвай леки гелове, а избягвай сапуни, особено ако имаш суха кожа. Ако имаш мазна кожа, използвай тоник за лице, особено в Т-зоната: чело, брадичка, нос. На който и продукт да се спреш, нанасяй го с нежни, кръгови движения и не забравяй зоните в непосредствено близост до косата, ушите и шията.
Съвет:
Ако ги имаш, знаеш каква е дефиницията „Сизифоф труд“ - появяват се отново и отново, болят, когато ги стискаш ... Не забравяй, че черните точки са просто разширени пори, пълни с мръсотия, които се появяват по носа, челото и брадичката. За да ги избегнеш или поне да ги сведеш до минимум, почистването на лицето трябва да ти бъде ежедневие.
Почисти порите в дълбочина!
Време е да отвориш и почистите порите и то дълбоко! Правилният начин да го направиш е чрез парна баня на лицето. Тя не трябва да е прекалено гореща, а освен билки, във водата можеш да сложиш и етерични масла. Покрий главата си с кърпа и дръж лицето си над тенджерата за 5-10 минути, задължително със затворени очи! Под въздействието на топлината и влагата порите ще се отворят и по този начин ще се почистят по-лесно. Ако планът с тенджерата не ти харесва, накисни кърпа в топла вода с етерични масла или билки, изцеди я, след което я постави на лицето си за около 10 минути.
Най-голямата грешка, която можеш да направиш след парната баня на лицето, е да започнеш да изстискваш черните точки и пъпките. В никакъв случай не го прави! Първото нещо, което трябва да направиш след парната баня, е да измиеш лицето с топла вода или да сложиш маска за лице. Това е перфектна възможност за маската за лице, защото порите ти са разширени и ще бъде много по-лесно да отстраниш цялата мръсотия от лицето си.
Съвет:
Лавандуловите цветове са идеални за нормална и суха кожа, а мащерката и розмаринът за мазна и комбинирана кожа.
Пилинг за гладко лице
Кожата ще продиша, когато мъртвите клетки се премахнат от нея, ще бъде гладка, мека и кадифена. Нанеси ексфолиращото средство на влажна кожа, с кръгови и много нежни движения, в противен случай може да нараниш кожата. Като приключиш, обилно изплакни лицето с вода.
Пилингът за лице трябва да бъде специално предназначен за типа кожа. Независимо дали е закупен от магазин или домашно приготвен, след процедурата го измий старателно, а след това дръж студена кърпа притисната към лицето за половин минута, за да затвориш порите и да предотвратиш потенциално раздразнение.
Съвет:
Не е желателно да се прекалява с пилинга. Имай предвид, че обновяването на клетките отнема 3-4 седмици.
Grand finale
След пилинга е време за безалкохолен тоник. Той е идеален за затваряне на порите, балансира рH нивото на кожата, омекотява и успокоява. Едва сега следва финалната стъпка - любимият ти овлажнител за ден или нощ, който слага край на дълбокото почистване на лицето.
Редовните грижа са предпоставката за здрав, младежки тен, така че следващия път, когато се погледнеш в огледалото направо да се влюбиш в себе си!
Прочети повече за: Маски за лице – всичко, което трябва да знаете за тях
За този външен вид препоръчваме
-
Garnier Hyaluronic Aloe Toner
Поръчайте веднага -
Garnier Micellar Cleansing Milky Water
Поръчайте веднага -
Vichy Normaderm Phytosolution
Поръчайте веднага -
L'Oréal Paris Hyaluron Specialist Replumping Moisturizing Mask
Поръчайте веднага -
L'Oréal Paris Smooth Sugars Glow Scrub
Поръчайте веднага -
Mixa Hyalurogel Kомплект
Поръчайте веднага -
Mixa Anti-Imperfaction Purifying Lotion
-
La Roche-Posay Makeup Remover Micellar Water Gel
свързани новини
Свързани теми: грижа, Pure Clay, Garnier, Vichy, грижа за кожата, Грижа за лицето, Дневен крем за лице, Нощна грижа за кожата, Mixa, серум за лице, пилинг, La Roche-Posay , Loreal Paris, Garnier BIO
0